Ubezpieczenie paczki kurierskiej zagranicznej.

Ubezpieczenie dla firm. Jak płacić mniej za OC i AC? Jakie korzyści przynosi ubezpieczenie i od czego można się ubezpieczyć? Najlepsze oferty.
Awatar użytkownika
tosiami
Posty: 51
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:40

Ubezpieczenie paczki kurierskiej zagranicznej.

Post autor: tosiami »

Od kilku tygodni przeglądam oferty kurierów zagranicznych, oferujących niby to bezpieczne przesyłanie paczek za granicę. Jestem w sumie zdania, że dobrze, iż jest taka usługa, ale nie jestem pewna co do ubezpieczenia. Czy naprawdę ono istnieje i obejmuje najważniejsze paczki? A może jednak nie do końca pilnowany jest ten przesył? Pytam z czystej ciekawości, bo jeszcze nie miałam okazji takiej usługi zamawiać.
Awatar użytkownika
beetle
Posty: 52
Rejestracja: 19 cze 2019, 17:25

Re: Ubezpieczenie paczki kurierskiej zagranicznej.

Post autor: beetle »

A powiedz polskie przesyłki masz ubezpieczone? Oczywiście, że masz możliwość wykupienia ubezpieczenia dla danej paczki międzynarodowej. Na ogół firma ubezpiecza przesyłkę w na jakąś tam kwotę, ale ty możesz ją zwiększyć, jeżeli wysyłasz coś wartościowego. Co do dokładnego pilnowania przesyłu, to musiałabyś się już zapytać bezpośrednio jakiegoś kuriera i chodzi mi tutaj o osobę, a nie o firmę.
Awatar użytkownika
kinia
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:59

Re: Ubezpieczenie paczki kurierskiej zagranicznej.

Post autor: kinia »

Każda przesyłana przesyłka ma standardowe ubezpieczenie, a jak już wspomnieliście, można do niego dokupić jakieś specjalne, na większą kwotę, chociaż to nie jest konieczne. Zazwyczaj to właśnie przesyłki lepiej opłacone są mocniej pilnowane i zaginięcie czy uszkodzenie im się nie zdarza, a innym już tak. Kupując więc ubezpieczenie o wyższej kwocie, prawdopodobnie sprawiacie, że paczka na pewno dotrze w wybrane miejsce.
Awatar użytkownika
naruto
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:55

Re: Ubezpieczenie paczki kurierskiej zagranicznej.

Post autor: naruto »

Tak paczki są ubezpieczane i przeczytasz o tym nawet na stronie kuriera Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ od dłuższego czasu jeżdżącego po świecie. W sumie to nie wiem, co jeszcze miałbym dodać do tego, co już powiedziano. Takie ubezpieczenia na pewno się przyda, bo jednak droga takiej paczki jest dluga, a nie każdy przewoźnik jest delikatny, chociaż w Speedpack to na pewno paczek nie niszczą.
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 202
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:08

Re: Ubezpieczenie paczki kurierskiej zagranicznej.

Post autor: Eliza111 »

Ubezpieczacie swoją nieruchomość? Ja tak. Jeśli się zastanawiacie jakie ubezpieczenie wybrać to polecam zajrzeć na stronę https://www.glospasleka.pl/artykuly/fle ... 46084.html tutaj możecie poczyta bardzo ciekawy i przydatny artykuł własnie na temat ubezpieczeń nieruchomości. Polecam zajrzeć.
tośia19909

Re: Ubezpieczenie paczki kurierskiej zagranicznej.

Post autor: tośia19909 »

Eliza111 pisze: ↑26 lip 2019, 17:40 Ubezpieczacie swoją nieruchomość? Ja tak. Jeśli się zastanawiacie jakie ubezpieczenie wybrać to polecam zajrzeć na stronę https://www.glospasleka.pl/artykuly/fle ... 46084.html tutaj możecie poczyta bardzo ciekawy i przydatny artykuł własnie na temat ubezpieczeń nieruchomości. Polecam zajrzeć.
Dzięki za informację!
-
aborcja Czechy
ODPOWIEDZ