Uzależnienie

Porady dla przedsiębiorców, pracodawców i wszystkich, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.
Błażej

Uzależnienie

Post autor: Błażej »

Witam. Mój kolega od jakiegoś czasu zdecydowanie nadużywa alkoholu. Gdy wraca po pracy, od razu sięga po piwo lub nawet coś mocniejszego. Czy znacie sprawdzone sposoby, jak mogę mu pomóc? Zaczynam się o niego martwić, nie chce żeby popsuł sobie życie przez głupi nałóg.
łukasz54

Re: Uzależnienie

Post autor: łukasz54 »

Dobrze, że starasz się pomóc swojemu koledze, gdyż walka z alkoholizmem jest jak wiadomo trudnym procesem. Potrzeba trochę czasu i zdecydowanie dużej cierpliwości. Metod leczenia nałogu jest wiele, ale najskuteczniejsze wydaje być się zaszycie alkoholowe w Sierpcu. Esperal zawiera w sobie substancję chemiczną, nazywaną disulfiramem. Powoduje ona znacznie większą nietolerancję alkoholu. Wszycie esperalu trwa około 20 minut.
płytka

Re: Uzależnienie

Post autor: płytka »

Uzależnienie to bardzo poważny problem, dlatego też tak bardzo ważne jest aby starać się jakoś takiej osobie pomóc. I tak szukając w internecie w jaki sposób w ogóle można takiej osobie pomóc i tak trafiłam na ośrodek Nefo. Jest to miejsce w którym to znajdziemy bardzo dobrze wykształcony personel medyczny dla którego to niesienie pomocy to priorytet i pasja. A to sprawia, że angażują się w terapię.
MaszkaJędrek

Re: Uzależnienie

Post autor: MaszkaJędrek »

Błażej pisze: ↑01 lip 2021, 19:38 Witam. Mój kolega od jakiegoś czasu zdecydowanie nadużywa alkoholu. Gdy wraca po pracy, od razu sięga po piwo lub nawet coś mocniejszego. Czy znacie sprawdzone sposoby, jak mogę mu pomóc? Zaczynam się o niego martwić, nie chce żeby popsuł sobie życie przez głupi nałóg.
Niestety obawiam się, że jak on sam nie zauważy problemu, to nic nie zdziałasz...
wiem, ze to brutalne, ale tak bywa.

Mi kiedyś pare lat tłukli do głowy, koledzy, koleżanki, rodzina i nie pomogło nic póki się nie stoczyłem..
Wyszedłem z tego, dziś regularnie chodzę na spotkania AA, wspieram się konsultacjami z psychologiem (potajemnie, opłacam sobie video sesje z jednymz dobrych terapeutów od uzależnień, tu mogę wrzucić namiar: https://kataloglekarzy.telemedi.com/specjalizacja ), ale szczerze jak ten kolega sam nie zauważy, że ma problem to choćbyś był najlepszym przyjacielem, to nie dasz rady
ODPOWIEDZ