Uzależnienie od alkoholu

Porady dla przedsiębiorców, pracodawców i wszystkich, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.
Marian

Uzależnienie od alkoholu

Post autor: Marian »

Witajcie! Bardzo proszę o informacje czy rozwiązanie takie jak wszywka alkoholowa jest rzeczywiście skuteczne w walce z alkoholizmem? Biorę pod uwagę zapisanie się na zabieg ale zależy mi na poznaniu opinii większej liczby osób. Dodam, że nie jestem jakimś nałogowym alkoholikiem ale co raz częściej zdarza mi się wypić nieco za dużo.
Jarosław

Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: Jarosław »

Ja walczę z alkoholizmem już co najmniej kilka lat, wiele sposobów próbowałem. Kilka miesięcy temu odbyłem zabieg zaszycia alkoholowe w Poznaniu. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, życzliwość, dobra atmosfera. Sam zabieg bezbolesny i szybki. Do tej pory jestem czysty i nie piłem alkoholu więc Esperal spełnia swoje zadanie. Dodatkowo jestem zapisany na psychoterapię. Jestem na dobrej drodze żeby skończyć z nałogiem. Pozdrawiam.
jan9

Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: jan9 »

Wszywka alkoholowa ma za zadanie wymusić abstynencję alkoholową. Najważniejsze, aby pacjent wiedział, że nie może pić, aby uniknąć przykrych dolegliwości. Wszywka wpływa na świadomość pacjenta, który powinien wiedzieć, że nie może pić, jeśli ma wszywkę. Powinno to stanowić pewną barierę w podświadomości tej osoby. Ja zakładałem wszywkę w galmedic w Krakowie. Jeśli problem jest na tyle poważny to można się wspomóc dodatkową terapią psychologiczną.
alicjages54

Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: alicjages54 »

Nie słyszałam wcześniej o takiej metodzie jak wszywka. Moim zdaniem ośrodek leczenia uzależnień Wrocław to lepszy sposób. Osoba uzależniona ma tam specjalistyczną opiekę przez cały dzień oraz wdrożone dopasowane terapie.
alienka

Re: Uzależnienie od alkoholu

Post autor: alienka »

Uzaleznienie od alkoholu to okropna choroba ktorą trzeba leczyc, inaczej moze byc bardzo ciezko z tego wyjsc... mojej znajomej brat leczyl sie w osrodku odwykowym Tratwa w Wisle, bardzo mu tam pomogli
ODPOWIEDZ