Najlepszy rejestr dłużników

Porady dla przedsiębiorców, pracodawców i wszystkich, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.
Łukaszsz

Najlepszy rejestr dłużników

Post autor: Łukaszsz »

Z jakiego rejestru dłużników korzystacie i jaki możecie mi polecić? Prowadzę dużą firmę i od czasów pandemii niestety kontrahenci nie płacą jak wcześniej, zdarzają się tacy u których od przeszło pół roku nie mam uregulowanych faktur. Myślę o wpisie do rejestru, z jakiego skorzystać? Zależy mi aby jak najwięcej osób miało do niego dostęp, są takie w pełni jawne?
Awatar użytkownika
marian3
Posty: 224
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:32

Re: Najlepszy rejestr dłużników

Post autor: marian3 »

Jeśli chcesz wpisać dłużnika to zalecam rejestrację w BIG i skorzystanie z prowadzonego przez nich rejestru. My współpracujemy z BIG InfoMonitor i często już samo wezwanie do zapłaty skutkuje spłatą należności. Jeśli nie to następnym krokiem jest wpis do Rejestru Dłużników właśnie. Co do samych rejestrów to od lipca zacznie działać jawny Krajowy Rejestr Zadłużonych ale tam znajdą się dane firm niewypłacalnych, po ogłoszeniu upadłości, na https://www.big.pl/baza-wiedzy/krajowy- ... -dluznikow odsyłam po więcej informacji. Nie każdego dłużnika będzie można tam wpisać i nie o każdym nieuczciwym kontrahencie będzie się można tam dowiedzieć.
jaguś88

Re: Najlepszy rejestr dłużników

Post autor: jaguś88 »

Witam,jak zajmowac sie dokumentami,ktore sa juz niewazne lub niepotrzebne? Jak niszczyc dokumenty i czy w ogole to mozliwe? Chętnie poznam wasze opinie na ten temat https://esbud.pl/zasady-bezpiecznego-ni ... ch-firmie/ Co o tym sądzicie? Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ