Kancelaria

Porady dla przedsiębiorców, pracodawców i wszystkich, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.
Awatar użytkownika
MartinBic
Posty: 37
Rejestracja: 04 cze 2019, 11:00

Kancelaria

Post autor: MartinBic »

Mam problem, ale nie wiem czy skomplikowany ;P Mianowicie, chodzi o uregulowanie sprawy spadkowej – sprawa o zachowek. Niestety spadkodawca (mój Ojciec) chyba nie do końca zdawał sobie sprawę co robi pod koniec życia i sporządził testament, dając wszystko wujkowi, który był jego sąsiadem. Ojciec od zawsze był sterowany przez brata, był takim człowiekiem co nikomu nie odmawiał, zawsze służył pomocą. No i tak każdy to wykorzystywał. Myślę, że ta naiwność go zgubiła koniec końców, bo pod koniec życia tata był już pod mocnym wpływem wuja. Ja generalnie pomagałem, ale wiedząc, że jest Wujek który przecież był sąsiadem a jednocześnie odległość pomiędzy moim miejscem zamieszkania (Olsztyn) a zamieszkaniem ojca (Będzin) jest całkiem spora, powodowały, że nie miałem nawet wiedzy, że jakiś testament jest albo ojciec chce taki sporządzić. Nie jestem jakoś specjalnie zainteresowany jego majątkiem – to jest jego wola i trza ja uszanować, niemniej wydaje mi się, że mógłbym starać się chociaż o zachowek. Chodzi o to, że nie miałem z nim złych relacji, wręcz przeciwnie i po prostu myślę, że nie podjął decyzji świadomie. Ktoś może coś podrzucić więcej info jakiej kancelarii szukać, czy to musi być adwokat czy radca prawny? Czy sprawa będzie się toczyć w Katowicach? Internety podrzucają mi tę Kancelarię. Za każde informacje w tym temacie będę niezmiernie wdzięczny, nie jest to dla mnie temat łatwy, ale zasadniczo wiem, że powienienem się za niego wziąć.
Awatar użytkownika
kilof
Posty: 159
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:50

Re: Kancelaria

Post autor: kilof »

No tak, latwa sprawa to nie bedzie, jednak dobry adwokat powinien pomoc. Sam mialem przeboje przy sprawie spadkowej, wiec wiem z czym sie to je :D ale z doswiadczenia tez wiem - znajdz kompetentnego adwokata, ktory zna sie dobrze na szeroko pojetym prawie- mi pomagal Lukasz Weglowski z Kamienia Pomorskiego - sprawa poprowadzona naprawde szybko jak na spadkowa i z satysfakcjonujacym efektem :)
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 58
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:28

Re: Kancelaria

Post autor: Jacek »

Jeżeli chodzi o sprawy w sądzie to naprawdę nie ma co się zastanawiać tylko koniecznie trzeba korzystać z pomocy dobrego adwokata. Gdybyście potrzebowali pomocy prawnej w Szczecinie to polecam pana adwokata Michała Gajdę. Mi bardzo pomogł. Tutaj https://gajda-adwokat.pl/ znajdziecie na niego namiary.
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 153
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:33

Re: Kancelaria

Post autor: Mikka »

A czy ktoś z was słyszał może o Kancelarii Adwokackiej www.bialystok-adwokaci.eu. Słyszałam, że są to specjaliści od prawa. Mają oni bogate doświadczenie oraz wiedzę, a każda sprawa jest przez nich dokładnie analizowana. Czy ktoś z was korzystał może z ich usług?
Awatar użytkownika
Blondia
Posty: 41
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:15

Re: Kancelaria

Post autor: Blondia »

Po pomoc prawną najlepiej właśnie udać się do takich miejsc - do firm, które kompleksowo się wszystkim za was zajmą. Zobaczcie sobie może tu propozycje od http://radcaprawny-debica.pl Oprócz pomocy prawnej online, znajdziecie także i szereg innych wariantów pomocy prawnej.
Awatar użytkownika
wspolnafirma1
Posty: 252
Rejestracja: 13 maja 2019, 20:20

Re: Kancelaria

Post autor: wspolnafirma1 »

Każda kancelaria specjalizuje się w nieco innym rodzaju spraw, sprawny karne to działka tej kancelarii z Łodzi - https://mecenas-lodz.com.pl/ . Kancelaria ma również siedzibę w Warszawie, obszar działania jest jednak dużo większy i jeśli sytuacja tego wymaga działają w całej Polsce. Mają ogromne doświadczenie skracaniu czy odraczaniu wykonania kary, nawet a tak trudnych sprawach jak zabójstwo czy udział w grupach przestępczych.
Awatar użytkownika
Stefka
Posty: 64
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:21

Re: Kancelaria

Post autor: Stefka »

Takie sprawy o zachowek, nabycie spadku itp. potrafią trwać latami. Zwłaszcza jeśli spadkobiercy nie potrafią się dogadać. Dlatego dobry adwokat to podstawa. Tu rzuć okiem http://www.migas-adwokat.pl/. To adwokat w Krakowie, który zajmuje się także tematyką prawa cywilnego - czyli dokładnie tym czego potrzebujesz. Możliwy jest kontakt online.
Awatar użytkownika
podrickpayne
Posty: 127
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:56

Re: Kancelaria

Post autor: podrickpayne »

Wiesz, że zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela zwiększa Twoje bezpieczeństwo, ponieważ dzięki temu unikniesz problemów w sytuacji, gdy sprawca zdarzenia nie przyznaje się do winy lub nie zgłasza się dobrowolnie do ubezpieczyciela w celu potwierdzenia oświadczenia o szkodzie.
Awatar użytkownika
sosna
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:27

Re: Kancelaria

Post autor: sosna »

Ja mam swoją ulubioną kancelarię Sobczak Maciejewska Zając. Swoją siedzibę mają w Łodzi, z każdego mniejszego czy większego miasta jest swobodny dojazd. Pamiętaj, wszelkie sprawy karne, nie są warte tego by samemu się nimi zajmować. Zdecydowanie lepiej wtedy udać się do profesjonalisty.

fundament prefabrykowany
Awatar użytkownika
marian3
Posty: 226
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:32

Re: Kancelaria

Post autor: marian3 »

Jeśli szukacie sprawdzonej kancelarii radcy prawnego to zapoznajcie się z ofertą https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ . Kancelaria działa na terenie Gdyni, całego Trójmiasta. Można im powierzyć szereg spraw, obsługują klientów indywidualnych jak również firmy. Duże doświadczenie, wiedza, kompetencje i indywidualne podejście do każdego klienta są to główne atuty tej kancelarii.
ODPOWIEDZ