Jak napisać ładne cv

Porady dla przedsiębiorców, pracodawców i wszystkich, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.
Omnoś

Jak napisać ładne cv

Post autor: Omnoś »

Jak w temacie. Jak napisać odpowiednie cv? Co powinno sie w nim znaleźć?

Pytanie kieruje głównie do osób pracujących w hr
Śmitak

Re: Jak napisać ładne cv

Post autor: Śmitak »

CV czytelne, przejrzyste i z istotnymi informacjami. Często ludzie wrzucają cv z jakiś wzorów, gdzie w każdym są te same zainteresowania czy te same cechy charakteru. Takie cv giną. Zdjęcie powinno być profesjonalne w sensie dokumentowe jakieś (nie koniecznie z dowodu osobistego), ale porażką są zdjęcia z imprez wycięte czy ze znajomymi i wykadrowana twarz, ogólnie prywatne zdjęcia w cv według mnie słabo. Jeśli ktoś chce zrobić jakieś niestandardowe cv to super, byleby coś w tym cv było, bo jak ktoś graficznie odwalił cv w kosmos a w nim pusto, to miałam wrażenie przerostu formy nad treścią.
Dobrze równiez jeśli jest do niego dołaczony list motywacyjny:
http://razdwakredyt.pl/ogolnie-o-pracy/ ... wacyjnego/

Co dokładnie opisane jest na tej stronie. Jest tutaj kilka informacji o tym co powinno się w takim liście znaleźć.
Awatar użytkownika
marian3
Posty: 226
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:32

Re: Jak napisać ładne cv

Post autor: marian3 »

W czasach pandemii znacznie trudniej o pracę dlatego trzeba się postarać by nasze CV mocno zaciekawiło pracodawcę. Jeśli nie wiecie co w takim życiorysie powinno się obecnie znaleźć i jak powinien wyglądać to na stronie https://bananacv.com/blog/nowoczesne-cv ... -2021-roku znajdziecie takie informacje.
Awatar użytkownika
KarolK
Posty: 816
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:17

Re: Jak napisać ładne cv

Post autor: KarolK »

W dzisiejszych czasach CV powinno być unikalne i przejrzyście napisane. Wydaje mi się, że przy rekrutacji takie zwykłe CV są odrzucane na wstępie, bo nie przyciągają uwagi. Po wybuchu pandemii teraz jest więcej chętnych na jednego stanowisko, więc pracodawca ma w czym wybierać. Warto poświecić swój czas i napisać taki dokument porządnie i zadbać o odpowiednie zdjęcie. Podrzucam wam stronę, gdzie znajdziecie ciekawe artykuły na temat zatrudnienia i pracy: https://hrk.pl . Ja osobiście dużo się dowiedziałem z tej strony i rekrutacja do nowej firmy nie stanowiła dla mnie problemu.
.
ODPOWIEDZ