serwer

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
Awatar użytkownika
deborah
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2020, 11:52

serwer

Post autor: deborah »

Dzień dobry, zastanawiam się nad zakupem serwera Dell T340. Być może ktoś z Was miał styczność z tym urządzeniem i poleca?
Awatar użytkownika
emil
Posty: 115
Rejestracja: 14 cze 2019, 21:07

Re: serwer

Post autor: emil »

A do czego jest potrzebny i jakie parametry ma mieć serwer? Bo tak ciężko coś powiedzieć. Pod zwykłą stronę dla firmy na pewno się nada. Jeśli interesuje ciebie własna serwerownia, to taniej wychodzi skorzystać z zewnętrznych usług np. https://main.pl/kolokacja/
Awatar użytkownika
sosna
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:27

Re: serwer

Post autor: sosna »

Niestety nie znam się na tym, ale mogę polecić Ci firmę, która dobierze Ci odpowiedni serwer oraz inne rozwiązania IT do Twojej firmy. Firma https://ale.pl/1162-rozwiazania-dla-biznesu, pomoże Ci w dobrze sprzętu w Twoim budżecie. Dzięki czemu masz pewność, że masz odpowiedni sprzęt oraz że nie przepłaciłaś.
Awatar użytkownika
Riona
Posty: 59
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:08

Re: serwer

Post autor: Riona »

Kolokacja to świetne rozwiązanie. Dzięki niej można zredukować koszt związanych z utrzymanie serwerów. Nie jest potrzebna własna serwerownia więc odchodzi koszt obsługi technicznej, utrzymania miejsca o odpowiednich parametrach np. jeśli chodzi o temperaturę czy wilgotność, zakupu ups-ów itp. Są na rynku nowoczesne serwerownie, które oferują kolokację. Wiem, że na przykład Netia takimi dysponuje.
ODPOWIEDZ