Przyjemny dom opieki

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
Awatar użytkownika
melike
Posty: 194
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:51

Przyjemny dom opieki

Post autor: melike »

Planowanie własnej starości łatwe nie jest, zresztą tak samo jak sama starość. Ja stawiam na kompleksowe rozwiązania, takie jak https://www.familia.lodz.pl/ , prywatny dom opieki. ZUS twierdzi, że będzie mnie na to stać, więc zaczynam się przyzwyczajać myślami. A jak wam się podoba to miejsce?
Awatar użytkownika
kunkemarta
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwie 2019, 20:45

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: kunkemarta »

Do takich przyjaznych domów opieki na pewno zalicza się też "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze Mazowieckim. Budynek mają dostosowany do osób niepełnosprawnych. Mają ogólnie tam bardzo dobre lokalowo warunki. Personel jest wykwalifikowany. Seniorzy będą mieli się tam dobrze.
Awatar użytkownika
KarolK
Posty: 816
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:17

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: KarolK »

Jeśli nie chcesz aby starsze osoby z twojej rodziny nudziły się w wolnym czasie albo właśnie w takim miejscu jak dom opieki, to mogę polecić tobie portal dla nich do pokazania https://zycieseniora.com. Znajdziecie tam wiele porad od ekspertów, nie tylko o zdrowiu, ale także o finansach czy nawet modzie dla seniorów. Również można poszukać tam różnych pomysłów dla hobby dla emerytów.
Pączuś

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: Pączuś »

Cieszę się,że takie miejsca powstają. Niestety nie kazdy jest w stanie spedzac czas ze starszymi osobami no ale nie mozemy zostawiac ich samym sobie - nietrudno o depresję, apatię itp. Moja babcia od jakiegos czasu przebywa juz na opiece dziennej w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim - tam bardzo czesto organizują seniorom ciekawe zajęcia.
Awatar użytkownika
Stefka
Posty: 64
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:21

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: Stefka »

Mam takie samo zdanie. Jest coraz więcej domów opieki, które faktycznie są bardzo komfortowe i wygodne dla osób starszych. Pod Warszawą jest na przykład Dom Seniora Anna. O tu http://domseniora24.pl/ . To prywatny dom opieki, który całodobowo zajmuje się seniorami. Na miejscu jest opieka lekarska, pielęgniarska i rehabilitacji. Są też specjalne zajęcia dla seniorów. Do dyspozycji mają również kaplicę. Wygodne miejsce, z kompleksową opieką.
maślanka

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: maślanka »

w ostatnim czasie takie miejsca zyskują na popularności,dobrze jednak sprawdzić czy dany dom opieki odpowiednio zaopiekuje się starszą osobą,czy zadba o jego bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Warto też zadbać by nasz senior miał zawsze pod ręką preparat Octenisept,który będzie pomocny przy skaleczeniach,sprawdzi się do dezynfekcji ran i zadrapań oraz usunie liszaj
Preparat jest bezpieczny,skuteczny i łatwy w obsłudze,nawet dla seniorów.
Awatar użytkownika
yenefer
Posty: 63
Rejestracja: 04 lut 2020, 9:21

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: yenefer »

myśłę, ze dom http://podtopolami.eu jest całkiem całkiem :) Oddalismy tak babcię z demencją...Opiekę ma tam naprawdę dobrą, są lekarze, odpowiednia rehabilitacja itd. No i przede wszystkim babcia jest bezpieczna, a przy tej chorobie to jest najważniejsze.
ulćka

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: ulćka »

kupowaliście seniorom drinki odżywcze? Polecono i w dozie fresubin, można go traktowąc jako oddzielny posiłek albo dawać jako uzupełnieniający posiłek, bo ma duzo witamin, minerałów, białka
Lelćka

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: Lelćka »

Tak, kupuję w DOZie nutridrinki. Moja babcia choruje na cukrzycę i dla niej najodpowiedniejszy jest Diben. Do tej pory kupowaliśmy owoce leśne, ale z tego co widzę na stronie, mają też o smaku pralin, to musi być mega smaczne:)
Awatar użytkownika
inika
Posty: 106
Rejestracja: 21 maja 2019, 20:57

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: inika »

Sąsiadka po śmierci swojego męża zaczęła dziwnie się zachowywać m.in. pukać do drzwi wszystkich sąsiadów w nocy, pytać po kilka razy o to samo, a nawet wyrzuciła swojego psa za drzwi i nie chciała go wpuścić że to niby nie jej pies. Zdecydowaliśmy się powiadomić jej córkę i po diagnostyce okazało się, że ma alzheimera i wspólnie znaleźliśmy jej dobry dom opieki https://magdalenka.org/. Teraz nie jest sama i na dodatek pod dobrą opieką.
aśka

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: aśka »

Bardzo serdecznie polecam prywatny dom opieki dla seniora http://podtopolami.eu W tym miejscu oferują opiekę lekarza, zajęcia rehabilitacyjne, smaczne posiłki i ciekawe zajęcia
Kaśia

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: Kaśia »

Jeśli wybierasz do opieki dla starszej osoby, to bardzo dobrze go sprawdź. Z mojej strony, gorąco polecam ten http://www.domlesnezacisze.pl/. Zapewniają komfortowe warunki, zadowolenie, poczucie godności, serdeczną i rodzinną atmosferę. Koniczynie sprawdź ich ofertę.
drętka

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: drętka »

Bardzo dobrze, że są takie miejsca gdzie osoby starsze mogą liczyć na profesjonalną opiekę. Sama w jednym z takich pracowałam dłuższy czas, a teraz chciałabym spróbować swoich sił za granicą. Mam już poleconą agencję https://eopiekunka.pl/ , która kompleksowo organizuje wyjazdy do pracy do Niemiec dla opiekunek osób starszych. Wszystkie oferty są pewne, sprawdzone, praca jest w 100% legalna. Może też być spokojnym o ubezpieczenie zdrowotne. Agencja pomaga nie tylko na etapie załatwiania formalności, ale też w trakcie pracy.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 328
Rejestracja: 05 cze 2019, 11:56

Re: Przyjemny dom opieki

Post autor: kasiakowa06 »

kunkemarta pisze: ↑20 mar 2020, 21:04 Do takich przyjaznych domów opieki na pewno zalicza się też "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze Mazowieckim. Budynek mają dostosowany do osób niepełnosprawnych. Mają ogólnie tam bardzo dobre lokalowo warunki. Personel jest wykwalifikowany. Seniorzy będą mieli się tam dobrze.
A ja zdecydowanie mogę polecić Wam dom opieki koło Szczecina - cudowna opieka i piękne rejony: http://wiejskieklimaty.net/dom-seniora- ... opomorskie

Obrazek
ODPOWIEDZ