Pomoc -terapia

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
Awatar użytkownika
Emilka
Posty: 362
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:51

Pomoc -terapia

Post autor: Emilka »

Jak radzicie sobie w sytuacjach gdy borykacie się z problemami natury psychicznej, jak depresja czy uzależnienia? Myślę ,że każdy z nas zna taką osobę która boryka się z takimi problemami. Ja np obawiam się ,że bliska mi osoba popadła w alkoholizm - bardzo często bywa nietrzeźwa i to w środku tygodnia. Jest obecnie w trudnej sytuacji zyciowej, więc chciałabym jej pomóc. Rozważam wybór pomocy w ośrodku medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/
Awatar użytkownika
DariaEn
Posty: 31
Rejestracja: 19 maja 2019, 17:30

Re: Pomoc -terapia

Post autor: DariaEn »

Depresja jest na prawdę czyms strasznym :( Wiem, bo przerabiałam to. Trafiłam w koncu na bardzo dobrą klinike jak centrum Sens https://cpsens.pl gdzie dostałam odpowiednie leki.
Awatar użytkownika
Nestor
Posty: 87
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:35

Re: Pomoc -terapia

Post autor: Nestor »

Obawiam się, że mam ten sam problem, bo podejrzewam o alkoholizm mojego tatę. Zbyt często sięga po butelkę i już mi się to przestało podobać. Rozmawiałam nawet o tym z moją mamą i planujemy umieścić go w Ośrodku Wiosenna. Są tam stworzone świetne warunki do tego, aby osoby uzależnione mogły odbyć terapię. Mamy nadzieję, że tata się zgodzi. Inaczej to będzie z nim ciężko.
Awatar użytkownika
burek
Posty: 217
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:28

Re: Pomoc -terapia

Post autor: burek »

Czasami spotka nas takie wydarzenie w naszym życiu, że niestety nie obejdzie się bez wizyty u psychologa. Myślę, że nie ma co z tym zwlekać i od razu iść się tam zapisać. To są poważne sprawy, których nie możemy bagatelizować. Od siebie mogę polecić https://www.joannamuszak.pl/psychoterapia ponieważ sam korzystałem z tego typu usług.
Awatar użytkownika
qwe93
Posty: 106
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Pomoc -terapia

Post autor: qwe93 »

Jak już mowa mowa o terapii i o różnego rodzaju uzależnieniach, to chyba zgodzicie się ze mną, że najbardziej popularny jest alkoholizm. Jednak na jego wyleczenie jest bardzo wiele różnych sposobów. Na stronie https://prozdrowotni.pl/jakiej-pomocy-u ... koholikowi poznacie kilka sposobów na to, jak pomóc alkoholikowi ze wszystkimi problemami.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 318
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:23

Re: Pomoc -terapia

Post autor: mczay »

Terapia w ośrodku jak dla mnie to już ostateczność. Na razie próbuję pomóc przyjacielowi wyjść z jego uzależnienia w bardziej komfortowym środowisku...Ostatnio dużo czytam na temat wszywki antyalkoholowej http://www.dlazdrowia24.pl/esperal-wszywka-alkoholowa/ Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Czy jest to skuteczny środek do wyjścia z nałogu?

adword preview tool
Awatar użytkownika
KarolK
Posty: 816
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:17

Re: Pomoc -terapia

Post autor: KarolK »

Terapia to może być jeden z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z alkoholizmem. Świetnych specjalistów znajdziecie na https://uzaleznienia-terapia.pl/ i uważam, że każdy kto podejrzewa u siebie problem z alkoholem, albo u swojej bliskiej osoby, powinien wejść i zapoznać się z ich ofertą.
Awatar użytkownika
kilof
Posty: 159
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:50

Re: Pomoc -terapia

Post autor: kilof »

Zdecydowanie osrodek Tratwa w Wisle. Maja nawet wlasnych lekarzy wiec nie ma problemu z wystawieniem zwolnienia lekarskiego gdyby bylo potrzebne, a terapie prowadza naprawde skutecznie :)
małgośka54

Re: Pomoc -terapia

Post autor: małgośka54 »

Sama poszłam do psychiatry do https://www.neuro-care.pl/poradnie-i-ce ... apeutyczna , ale idź po prostu po jakąkolwiek pomoc. Mój przypadek był dość zaawansowany, bo czułam się źle sama ze sobą już od kilku lat. Miałam taką blokadę w głowie, że nie pójdę po pomoc, bo przecież jeżeli pójdę do lekarza, to oznaczać będzie to moją słabość. Jednak znajomi i rodzina przekonali mnie, że szukanie pomocy to okazanie siły, a nie słabości i teraz już naprawdę powoli wracam na prostą i mam nadzieję, że będzie super.
Tośka21

Re: Pomoc -terapia

Post autor: Tośka21 »

Jasne, że tak. Chodzi w końcu o to, by zawsze stawiać na jak najlepszą opiekę psychologiczną. Ja mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście zajrzeli do https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ i zorientowali się, dlaczego tyle osób stawia na wsparcie specjalistów z Psychomedic. Warto się tym tematem zainteresować, bo chodzi w końcu o Wasze zdrowie.
puśka

Re: Pomoc -terapia

Post autor: puśka »

Kiedy mój znajomy popadł w nałóg alkoholowy, od razu zaproponowałam mu pomoc. Lekarz zaproponował opcję zaszycia alkoholowego. Czytałam na https://esperalkrakow.com/esperal-chrza ... rg-bochnia, że Esperal jest lekiem wszywanym pod skórę, który hamuje rozkład alkoholu etylowego w organizmie. Zaszycie alkoholowe odbywa się podczas jednego zabiegu. W trakcie jego trwania podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu osoba poddawana temu zabiegowi nie musi być hospitalizowana. Przed zaszyciem alkoholowym lekarz pyta pacjenta, czy ma dane choroby, które mogą wykluczyć go z zabiegu.
Kozłowski

Re: Pomoc -terapia

Post autor: Kozłowski »

Decydując się na przeprowadzenie testu warto zadbać o jego poprawne wykonanie. Dobre testy znalazłem tutaj https://alkomaty.net.pl/32-narkotesty. Samo użycie narkotestu jest bardzo proste. Oddanie moczu powinno się natomiast odbyć pod kontrolą, aby wyeliminować ryzyko podmiany próbki.
Awatar użytkownika
jojo
Posty: 58
Rejestracja: 08 sty 2019, 13:30

Re: Pomoc -terapia

Post autor: jojo »

Każdy psycholog specjalizuje się w innych kwestiach. Poczytajcie więc o takiej możliwości jak psycholog, seksuolog, psychoterapeuta Poznań https://dominikhaak.pl/ . Jestem pewna, że będziecie zadowoleni z konsultacji.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 82
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:27

Re: Pomoc -terapia

Post autor: paniola »

Myślę ,że w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi rozumie ,że na prawdę w trudnych sytuacjach życiowych pomoc psychologiczna jest niezbędna. Często pomocy potrzebują całe rodziny i ją otrzymują - terapia rodzinna Warszawa w Centrum Psychologicznym Goodlife - to właściwy adres do uzyskania pomocy psychologicznej.
silesius

Re: Pomoc -terapia

Post autor: silesius »

Osoby poszukujące kontaktu ze specjalistami w zakresie psychologii lub psychoterapii za pośrednictwem strony https://psychologuj.pl mają możliwość bezpośredniego spoknatkowania się z wybranymi specjalistami. Na stronie znajdują się oferty konsultacji psychologicznych i psychoterapii na terenie całego kraju.
Goga5

Re: Pomoc -terapia

Post autor: Goga5 »

Budowanie zdrowych relacji partnerskich często wymaga wsparcia i profesjonalnego doradztwa. Jednym z takich miejsc jest warszawa terapia dla par jest to miejsce, gdzie można znaleźć pomoc w rozwiązywaniu konfliktów i budowaniu silniejszych więzi. Wybierajmy profesjonalne miejsca gdzie proponuje się terapie par, które pomagają zrozumieć siebie nawzajem i pracować nad lepszym funkcjonowaniem w związku.
Awatar użytkownika
marian3
Posty: 224
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:32

Re: Pomoc -terapia

Post autor: marian3 »

Pewnie, że terapia. Nie ma nawet co się zastanawiać tylko jak najszybciej poszukać dla siebie najlepszego terapeuty. Jeśli to są zaburzenia lękowe czy depresja to pomoże taka terapia https://sensusmed.pl/oferta/psychoterap ... ynamiczna/ . Ona zakłada bliską relację pacjenta z terapeutą, tak aby pojawiło się zaufanie, wzajemny szacunek. Dzięki temu łatwiej wypracować budowanie właściwych schematów zachowań.
ODPOWIEDZ