Język niemiecki

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 87
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:27

Język niemiecki

Post autor: paniola »

Egzaminy Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) można zdawać w Österreich Institut Warszawa cztery razy do roku (w lutym/marcu, czerwcu, lipcu oraz październiku). Kurs niemieckiego warszawa ttps://www.warszawa.oei.org.pl/ to świetne rozwiązanie dla każego. Warto przed egzamin przystąpić do kursu i dobrze sie przygotować.
Tośka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:15

Re: Język niemiecki

Post autor: Tośka »

A gdzie Waszym zdaniem najlepiej zapisać się na profesjonalny kurs języka niemieckiego? Widziałam takie kursy w ofercie Szkoły Językowej ProfiLingua na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/. Co o nich sądzicie? Czy warto się waszym zdaniem zapisać tam na taki właśnie kurs?

róże świętej rity
Awatar użytkownika
ST1953
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2020, 13:50
Kontakt:

Re: Język niemiecki

Post autor: ST1953 »

Zastanawiam się, czy na takich zajęciach grupowych można rzeczywiście nauczyć się języka? I to nie tyczy się tylko niemieckiego, ale ogólnie - języka obcego. Dla mnie osobiście to chyba najlepszym rozwiązaniem były by zajęcia indywidualne. To samo widzę u syna. Chodzi na zajęcia z angielskiego - mała grupa, 6-7 dzieci. Syn choć zna odpowiedź na pytanie, to i tak wstydzi się odpowiedzieć. Wstydzi się aktywniej uczestniczyć... Mam wrażenie, że mało wynosi z tych zajęć.
Awatar użytkownika
kewlar
Posty: 46
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:21

Re: Język niemiecki

Post autor: kewlar »

Na https://lincoln.edu.pl/ zobacz, zdaje się maja kilka grup językowych i kształcą na najwyższym poziomie. Z pewnością każdy opanuje w stopniu zadowalającym każdy język obcy oferowany w szkole, można to potwierdzić egzaminem
Awatar użytkownika
Aligru
Posty: 38
Rejestracja: 28 lis 2019, 14:59

Re: Język niemiecki

Post autor: Aligru »

Widziałem że tutaj uczą i mają dobre opinie: https://youenglish.school/
Awatar użytkownika
arielka
Posty: 24
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:45

Re: Język niemiecki

Post autor: arielka »

Ja sama muszę zacząć się uczyć języka niemieckiego. Chcę podjąć pracę na terenie Niemiec w charakterze opiekunki dla osób starszych. Wiadomo, że w takiej pracy znajomość języka naprawdę dużo ułatwia. Tutaj https://pomocdladomu.pl/jak-szybko-nauc ... mieckiego/ znalazłam świetny artykuł poradnikowy. Takie informacje zdecydowanie mi się przydadzą.
Ńinka

Re: Język niemiecki

Post autor: Ńinka »

Ja się ucze języka niemieckiego w szkole językowej Katiusza i korzystam z kursu online. Bardzo poleca, doświadczona kadra. Zajęcia prowadzone przez skypa ;)
Awatar użytkownika
grapisty
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2019, 12:51

Re: Język niemiecki

Post autor: grapisty »

arielka pisze: ↑17 wrz 2020, 15:08 Ja sama muszę zacząć się uczyć języka niemieckiego. Chcę podjąć pracę na terenie Niemiec w charakterze opiekunki dla osób starszych. Wiadomo, że w takiej pracy znajomość języka naprawdę dużo ułatwia.
To prawda, w tym zawodzie znajomość języka tylko na poziomie podstawowym może okazać się niewystarczająca. Agencje pracy, które rekrutują na to stanowisko, często oferują też sprawdzone miejsca, gdzie można podszkolić swój język. Zajrzyj na https://avoria.com.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek/ i przejrzyj najciekawsze oferty dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Oprócz pomocy w znalezieniu pracy, agencja ta oferuje właśnie kursy językowe oraz bonusy do wynagrodzenia.
myćka234

Re: Język niemiecki

Post autor: myćka234 »

Właśnie jestem w trakcie przygotowywania się do egzaminu z języka niemieckiego, dlatego od dłuższego czasu naprawdę intensywnie się uczę. Chodzę na kurs do Language Pro-Expert w Czechowicach-Dziedzicach i muszę przyznać, że widzę regularny progres. Poziom jest naprawdę wysoki, tak jak chciałam, a nauczyciel skupia się na zagadnieniach, które sprawiają mi problem lub są dla mnie trudne, dzięki czemu stale powtarzamy materiał i utrwalamy ważne rzeczy. Czuję się coraz pewniej w tym języku i jestem przekonana, że już niedługo będę gotowa, by podejść do egzaminu.
ODPOWIEDZ