Jakie rozwiązania dla biznesu?

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
łąka

Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: łąka »

Hej zastanawiam się nad wprowadzeniem jakichś rozwiązań w firmie. Konkretnie interesuje mnie coś dla biznesu i dystrybucji. Możecie powiedzieć, co w tym zakresie się sprawdzi, albo polecić już coś sprawdzonego? Może ktoś z Was mnie chociaż na coś odpowiedniego naprowadzi? Z góry wielkie dzięki za wesparcie w tym temacie.
Michał R

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: Michał R »

Jeśli chodzi o prowadzenie biznesu to uważam, że nie powinno się zapominać o reklamie szerokopojętej. Wizerunek firmy to jedna z ważniejszych kwestii i czasami warto skorzystać w tym zakresie z pomocy profesjonalistów, na przykład http://marketingprewencyjny.pl/ w kampaniach wizerunkowych odnajdują się doskonale.
głowa

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: głowa »

Moim zdaniem prowadząc biznes przede wszystkim warto korzystać z odpowiednim systemów. Mają one na celu usprawnić działanie funkcjonowania danego biznesu jak i poprawę codziennej pracy w nim. Jeśli o handel i dystrybucję chodzi to warto zajrzeć na stronę https://www.anegis.com/branze/handel-dystrybucja . Znaleźć tam można rozwiązania, z których korzystają już inni.
Źrebak21

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: Źrebak21 »

Biznes warto udoskonalać. Istnieje do tego wiele ciekawych narzędzi. Jeżeli chodzi np. o nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa to warto zerknąć na ten artykuł http://ekologia.guru/zywnosc/item/853-n ... e-rolnicze. Są tam bardzo ciekawe informacje dotyczące nowoczesnych technologii w rolnictwie.

nfz tychy czynne
Jabłoński

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: Jabłoński »

Dobrym sposobem na oszczędność w biznesie jest budowa biogazowni. Dzięki temu można znacznie ograniczyć koszty pozyskania energii elektrycznej i cieplnej. Poza tym jest to odnawialne źródło energii, zatem można sie przyczynić w ten sposób do poprawy warunków klimatycznych. Taka budowa to jest duży proces, dlatego warto współpracować w tej kwestii z doświadczonymi fachowcami, np. z firmą EG System https://www.egsystem.pl/biogazownie-spalarnie.php, która może zająć się kompleksowo tematem instalacji elektrycznej dla biogazowni.
goń

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: goń »

A może pomyślcie o wprowadzeniu grywalizacji w swojej firmie? To świetna metoda, jeżeli pracujecie w zespołach. Wiem co mówię, bo od jakiegoś czasu również korzystam z tej techniki. Dowiedziałem się o niej od firmy : https://www.gamfi.com/engage-lab/ która zajmuje się również prowadzeniem warsztatów dla ludzi, którzy własnie z tych metod korzystają. To bardzo ciekawa sprawa.
koń

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: koń »

Rozwiązań dla biznesu obecnie jest naprawdę wiele. Warto korzystać z tych, które na dany moment są w naszej firmie najbardziej potrzebne. Moim zdaniem bardzo ważna jest także kontrola. Chciałem przeprowadzić audyt zewnętrzny procesu sprzedaży w dziale handlowym . Dzięki niemu można zdiagnozować ewentualne problemy. Zacząłem więc szukać jakiejś firmy, która jest skuteczna w tym co robi i taką też w sieci znalazłem.
leleś

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: leleś »

Jakbyście szukali solidnej jakości urządzeń do filtracji membranowej to super specjaliści w tym to firma ALIMA BIS FPT, https://alimafpt.com.pl/kontakt/ My u nich zamawialiśmy urządzenia do pozyskiwania i przetwórstwa mleka, jakość urządzeń pierwsza klasa. Warto ich sobie zapamiętać także dlatego, że macie u nich nie tylko sprzedaż, ale też uruchomienie systemu i fachowe doradztwo.
Awatar użytkownika
klasonia
Posty: 180
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:52

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: klasonia »

Pytanie jakich rozwiązań szukacie. Czy takich, które umożliwią zdobywanie większego dochodu. Wówczas można pomyśleć o tym by otworzyć punkt kurierski . Bardzo łatwo jest go otworzyć, wystarczy podpisać franczyzę i posiadać lokal. Dobra opcja dla osób, które na przykład już mają swój sklep czy lokal usługowy
Tośka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:15

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: Tośka »

Na pewno w każdej firmie przyda się jakiś dobry, prosty w obsłudze program do fakturowania. Ostatnio sporo dobrego słyszałam na temat takiego programu Mega Tech. Jak widać na stronie internetowej https://www.mega-tech.com.pl/ewidencja- ... sprzedazy/ program ten umożliwia między innymi prowadzenie ewidencji dokumentów sprzedaży. Czy ktoś z Was miał z nim może do czynienia?
beetleś

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: beetleś »

głowa pisze: ↑29 mar 2021, 9:21 Moim zdaniem prowadząc biznes przede wszystkim warto korzystać z odpowiednim systemów. Mają one na celu usprawnić działanie funkcjonowania danego biznesu jak i poprawę codziennej pracy w nim. .
Masz rację, ale nie tylko to się liczy. Oczywiście nowoczesne narzędzia pozwalają nam mieć kontrolę nad procesami i pracownikami, ale musimy też inwestować, by pomnażać zyski. Stąd wydaje mi się, że warto pomyśleć nad czymś takim jak produkty inwestycyjne . Dzięki pomnażaniu funduszów, możemy dalej rozwijać np.: park maszynowy.
Młański

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: Młański »

Ja sobie nie wyobrażam po prostu pracy bez nowoczesnych i dobrej jakości narzędzi i elektronarzędzi. Zdecydowanie warto o tym pamiętać. W http://www.inter-part.eu/ otrzymamy kompleksową pomoc, doradztwo, będziemy mogli kupić taki sprzęt, na którym nam po prostu zależy. Cięcie drewna wymaga zastosowania maszyn, urządzeń, specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu wytniemy takie kształty, jakich potrzebujemy, jakich wymaga projekt, a jednocześnie nie będziemy mieli problemów z uszkodzeniem materiału, który przecież do najtańszych nie należy
beetleś

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: beetleś »

Młański pisze: 24 lis 2021, 9:49 Ja sobie nie wyobrażam po prostu pracy bez nowoczesnych i dobrej jakości narzędzi i elektronarzędzi. Zdecydowanie warto o tym pamiętać. W http://www.inter-part.eu/ otrzymamy kompleksową pomoc, doradztwo, będziemy mogli kupić taki sprzęt, na którym nam po prostu zależy. Cięcie drewna wymaga zastosowania maszyn, urządzeń, specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu wytniemy takie kształty, jakich potrzebujemy, jakich wymaga projekt, a jednocześnie nie będziemy mieli problemów z uszkodzeniem materiału, który przecież do najtańszych nie należy
W sumie odpowiedni partner biznesowy jest potrzebny, bo on może w dużej mierze poprowadzić nas do sukcesu, albo na nowe, nieznane nam wcześniej wody. No i pod tym kątem firma Assay może się sprawdzić. Ona łączy startupy z inwestorami. Moim zdaniem to dobre dla początkującego biznesu.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 76
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:27

Re: Jakie rozwiązania dla biznesu?

Post autor: paniola »

Nie wiem czy zgodzicie się ze mną ale uważam ,że psycholog biznesu ma wiele do powiedzenia w naszych firmach. Postawy, emocje i zachowania ludzi, z którymi stykasz się w pracy, Twoje emocje i lęki, proces komunikacji w grupie i organizacji, motywacja i satysfakcja – tym między innymi zajmuje się psycholog. Warto więc zidentyfikować elementy, które przeszkadzają nam w rozwoju lub działaniu i spróbować z nimi powalczyć w sposób metodyczny.
ODPOWIEDZ