Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
Awatar użytkownika
marlena_89
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2020, 1:23

Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Post autor: marlena_89 »

Co sądzicie o budowaniu przydomowych ekologicznych oczyszczalni? Od wielu lat mamy szambo, ale poważnie zastanawiamy się z mężem nad inwestycją w taką oczyszczalnią. Myśleliśmy o zleceniu budowy firmie Bio Hydro System. Ponoć są w tym dobrzy.
Awatar użytkownika
Klaudyna_93
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:28

Re: Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Post autor: Klaudyna_93 »

Bio Hydro System oferuje przydomowe oczyszczalnie wiodących producentów, więc działają one sprawnie i są bardzo wydajne. Poza tym firma poważnie i profesjonalnie podchodzi do projektu, jak i samej budowy. Nic dziwnego, że tyle osób ich poleca.
ekoś

Re: Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Post autor: ekoś »

Nie wiem, czy oczyszczalnia ścieków to dla mnie dobre wyjście. Chyba za dużo tym chodzenia i załatwiania. Myślę, że poprzestanę na tym, żeby to jednak szambo było. Też jest eko, a będę mogła po prostu mieć nad tym większą kontrolę i mniej inspekcji. A może dopowiecie mi, jaka pompa do szamba powinna być kupiona?
Józefinka

Re: Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Post autor: Józefinka »

Moim zdaniem w domu jednorodzinnym do usuwania nieczystości komunalnych na pewno idealnym rozwiązaniem będzie niezawodne szambo betonowe. Taka instalacja jest łatwa w obsłudze oraz montażu. Awarie przydarzają się bardzo rzadko. Do tego można sobie dobrać zarówno pojemność, jak i konstrukcję szamba, któa będzie Wam najlepiej odpowiadała.
kamća

Re: Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Post autor: kamća »

Też zastanawiam się nad taką oczyszczalnią. Jestem co prawda dopiero na samym początku, jednak już teraz trzeba podjąć takie decyzje. Póki co czytam trochę o fundamentach, przecież każdy dom musi mieć je solidne. Przeglądając sieć utaj https://koparkaslask.pl/porady/wykop-fu ... e-slaskie/ natrafiłam na ciekawy artykuł poradnikowy w tym temacie. Takie prace ziemne są nie do uniknięcia.
Awatar użytkownika
runtek
Posty: 154
Rejestracja: 06 sie 2020, 17:00

Re: Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Post autor: runtek »

Jeśli zastanawiacie się nad solidną firmą, która zajmuje się montażem szamb betonowych, to zajrzyjcie na stronę http://szambabetonowe-brat-bet.pl/ są w tym co robią bardzo dobrzy. Osobiście jestem mega zadowolony z usług tej firmy i na pewno będę polecał ich każdemu.
Awatar użytkownika
falcia123
Posty: 447
Rejestracja: 29 mar 2019, 15:49

Re: Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Post autor: falcia123 »

Zdecydowanie szambo jest rozwiązaniem bardzo praktycznym, wygodnym, a przede wszystkim bezpiecznym i ważnym. Stąd też potrzebne jest zadbanie o wszelkie istotne kwestie i wykorzystywanie produktów, które pozwolą zadbać o ten obszar z jak największą dokładnością. W tym wypadku dobry preparat do szamba, jest kluczem do utrzymania go w jak najlepszym stanie.
Mirosław44

Re: Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Post autor: Mirosław44 »

Jeśli niestety nie macie tego szczęścia i nie macie podłączenia do kanalizacji miejskiej jedynym rozwiązaniem pozostaje przydomowa oczyszczalnia - szambo.To bardzo ważna instalacja, jednak wiąże się z nią jeden dość duży mankament - dość często trzeba je opróżniać. Zresztą poczytajcie sobie - na jednym z blogów budowlanych - https://www.mgprojekt.com.pl/blog/wywoz-szamba/ , znajdziecie najważniejsze informacje na temat przydomowego szamba . Symptomatyczną sprawą są kary za brak rachunków za wywóz szamba.
Sławek

Re: Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Post autor: Sławek »

Jeśli szukacie produktów które przystosowane są do oczyszczalni ścieków to zobaczcie na https://biofos.pl/ oni mają szeroką gamę produktów które chronią oczyszczalnię i likwiduje nieprzyjemne zapachy. Mają oni atrakcyjne ceny za te produkty. Zapoznajcie się koniecznie.
ODPOWIEDZ