Dom seniora opinie

Różne tematy, niekoniecznie o biznesie.
Awatar użytkownika
Emilka
Posty: 362
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:51

Dom seniora opinie

Post autor: Emilka »

Hej! jakie jest Wasze nastawienie do domów seniora jak np. ten w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ ? Sądzicie, że to dobry pomysł? Sądzę, że osoba, która w takim miejscu się znajduje ma całodobową opiekę, nowych przyjaciół i milo spędza czas. No i wlasnie slyszalam wiele pozytywnych opinii na temat tego domu seniora
Awatar użytkownika
Natka98
Posty: 182
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:41

Re: Dom seniora opinie

Post autor: Natka98 »

Ja akurat o tym nie słyszałam, ale to wiadomo są różne w różnych miejscach kraju. Od Warszawy ok. 45 km jest http://domseniora24.pl/ , który podopieczni bardzo chwalą. Nie tylko ze względu na warunki, ale przede wszystkim serdeczne podejście, a dla starszych osób ma to ogromne znaczenie. Jest tam wszystko co potrzeba.
Awatar użytkownika
Agacia
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2019, 1:03

Re: Dom seniora opinie

Post autor: Agacia »

Na tym forum zawsze coś pożytecznego znajduję. Bardzo przydatny temat założyłeś.
I przekupny sędzia bywa sprawiedliwy, gdy od obydwu stron weźmie.
Awatar użytkownika
gyzka
Posty: 118
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:32

Re: Dom seniora opinie

Post autor: gyzka »

Ja zdecydowanie bardziej byłabym za wynajęciem opiekuna dla takiej osoby. Seniorom nie powinno się na stare lata zmieniać miejsca pobytu. U nas niestety takie zajęcie jest mało popularne jednak w Niemczech cieszy się zainteresowaniem. Dlatego też coraz więcej rodaków decyduje się na takie rozwiązanie. Sama ostatnio czytałam tutaj https://opiekabetreuung.eu/nauczycielka ... starszych/ artykuł, który zawiera interesujące mnie informacje.
Awatar użytkownika
kunkemarta
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwie 2019, 20:45

Re: Dom seniora opinie

Post autor: kunkemarta »

Teraz w takich domach opieki warunki są naprawdę super. To nie takie czasy, jak kiedyś. W Nowym Dworze Mazowieckim jest ZOL "Dom Rodzinny". Można tam przebywać na NFZ lub prywatnie. Dla seniora ważna jest profesjonalna opieka ale też kontakt. W domach opieki łatwo nawiązać przyjaźnie czy chociażby koleżeńskie relacje. W tym wieku to ważne, żeby móc z kimś porozmawiać, żeby ktoś był obok.
aśka

Re: Dom seniora opinie

Post autor: aśka »

Jeżeli kogoś z Was interesowałby http://podtopolami.eu Konkretnie jest to zakład opiekuńczo-leczniczy. Przebywają w nim seniorzy, którzy wymagają opieki, domu itd ale też osoby bardzo schorowane, sami swoi, rówieśnicy, maja fajne zajęcia.
Awatar użytkownika
falcia123
Posty: 388
Rejestracja: 29 mar 2019, 15:49

Re: Dom seniora opinie

Post autor: falcia123 »

Warto na pewno monitorować stan rzeczy, który przede wszystkim może wraz z wiekiem się zmienić. Pojawiające się dolegliwości takie jak ubytek słuchu czy problemy ze wzrokiem są częste u osób starszych, dlatego tak ważne jest aby były one pod profesjonalną opieką zdrowotną. Dzięki temu mają szansę na pomoc i wielowymiarowe zadbanie o ich zdrowie i komfort.
agną

Re: Dom seniora opinie

Post autor: agną »

Z tego co ja czytałam to wiele pochwał właśnie zebrał https://podtopolami.eu/ , miejsce idealne do odpoczynku. Senior czuje sie tutaj jak w domu, co jest zawsze jakimś plusem, prawda? Do tego wiele zająć, dbanie o stan zdrowia, wiele zalet, brak wad, chyba każdy wie teraz jak to rozwiązać.
ODPOWIEDZ