ZUS - renta a świadczenie

Jak wybrać biuro rachunkowe lub księgową? Jak dbać o dokumenty w firmie? Najlepsze oprogramowanie do księgowości online.
Awatar użytkownika
Michael1973
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2020, 11:15
Kontakt:

ZUS - renta a świadczenie

Post autor: Michael1973 »

Witam, posiadam rentę z częściowa zdolnością do pracy. W chwili obecnej pracuję normalnie - w pełnym wymiarze godzin. Jednak za 3 miesiące będę zmuszony przejść na chorobowe z powodu czekającej mnie operacji. Chorobowe należy mi się 182 dni, prawda? Ale co dalej, jeśli pod koniec chorobowego będę miał operację, po której nie będę mógł tak od razu wrócić do pracy?
Awatar użytkownika
klasonia
Posty: 180
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:52

Re: ZUS - renta a świadczenie

Post autor: klasonia »

o zusie to się można rozpisywać, nie zmienia to jednak jednego istotnego faktu - nie jest to system doskonały i póki co słabo wygląda perspektywa przyszłych emerytur. dlatego warto się dowiedzieć ppk co to , gdyż jest szansa odkładać sobie pieniądze na przyszłość niezależnie od składek na Zus
wikuśka55

Re: ZUS - renta a świadczenie

Post autor: wikuśka55 »

Michael1973 pisze: ↑20 lip 2020, 11:23 Witam, posiadam rentę z częściowa zdolnością do pracy. W chwili obecnej pracuję normalnie - w pełnym wymiarze godzin. Jednak za 3 miesiące będę zmuszony przejść na chorobowe z powodu czekającej mnie operacji. Chorobowe należy mi się 182 dni, prawda? Ale co dalej, jeśli pod koniec chorobowego będę miał operację, po której nie będę mógł tak od razu wrócić do pracy?
Ojej, a co to za operacja? mam nadzieje, że nic poważnego :(
-
tabletki wczesnoporonne
ODPOWIEDZ