Prowadzenia własnej firmy

Jak wybrać biuro rachunkowe lub księgową? Jak dbać o dokumenty w firmie? Najlepsze oprogramowanie do księgowości online.
Awatar użytkownika
Kasey
Posty: 21
Rejestracja: 05 cze 2020, 14:20

Prowadzenia własnej firmy

Post autor: Kasey »

Czy gdybyście prowadzili firmę to staralibyście się o certyfikaty ISO? http://www.adees.net/ Dla mnie posiadanie takiego certyfikatu jest dowodem na to że ktoś poważnie podchodzi do jakości w swojej firmie. Że zgadza się spełnić często wyśrubowane normy żeby pokazać że jest najlepszy. A dla Was?
andów

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: andów »

Do prowadzenia własnej firmy możesz wykorzystać księgowość online z którą rozliczysz wszystkie podatki oraz składki ZUS
Łukasz80

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: Łukasz80 »

Prowadząc własną firmę, niestety musimy przemęczyć się z różnego typu rozliczeniami... Ja pomoc znalazłem tutaj https://techtax.pl/uslugi/uslugi-kadrowo-placowe/. Bardzo fachowa pomoc w dowolnego rodzaju sprawie. Świetny kontakt mailowy i telefoniczny. Zawsze uzyskamy konkretną odpowiedź w nurtujących nas kwestiach.
Żakklinna

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: Żakklinna »

Dobre biuro rachunkowe to podstawa w każdej firmie. W końcu naprawdę wiele zależy od rzetelnie prowadzonej księgowości. Taką księgowość jest w stanie zagwarantować biuro rachunkowe MDA Consulting z Mysłowic. Śmiało możecie im zaufać.
Awatar użytkownika
Natka98
Posty: 182
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:41

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: Natka98 »

Prowadzenie własnej firmy to ogromna odpowiedzialność. Trzeba wszystkiego dopilnować. Zwłaszcza wszelkie rozliczenia podatkowe są bardzo ważne. Tu pomyłki czy zwłoki być nie może. Dlatego aplikacja do wysyłania jpk to bardzo pomocne rozwiązanie, pozwalające uniknąć błędów w wysyłanym rozliczeniu do Ministerstwa Finansów. W obsłudze też nie ma nic trudnego.
aguś44

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: aguś44 »

Rząd planuje zmiany i w Zus-ie i w płacy minimalnej. Czytałam tutaj https://allebiznes.pl/reforma-zus-i-reg ... a-biznesu/. Czy dla nas na plus, to czas pokaże bo z tymi obiecankami to już różnie bywało.
góra

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: góra »

Jeśli prowadzicie własny biznes, powinniście sprawdzić, jak wygląda tak naprawdę sukcesja majątkowa i czy możecie w razie czego tak zabezpieczyć swój biznes. W końcu państwo może wszystko przejąć. Sukcesja to wyznaczenie reprezentanta do czasu rozprawy spadkowej. Wiele osób właśnie z czegoś takiego skorzystało.
Tośka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:15

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: Tośka »

Tak jak wspomniała Natka98, prowadząc własną firmę, trzeba pamiętać o rozliczeniami z urzędem skarbowym i o wysyłce jednolitego pliku kontrolnego. Nam akurat taki plik jpk przygotowuje i wysyła biuro księgowe, z którym współpracujemy, ale rzeczywiście są programy księgowe, które mogą w tym pomóc ;)
Awatar użytkownika
amber
Posty: 92
Rejestracja: 25 lip 2019, 8:41

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: amber »

Wielu osobom prowadzenie swojej firmy wydaje się mega łatwe, a wcale tak nie jest. U nas był jakiś czas problem z tym, że klienci nie płacili terminowo. Poradziliśmy sobie z tym dzięki monitoringowi płatności https://monpay.pl/ Macie takie programy u siebie w firmach?
Awatar użytkownika
bart
Posty: 54
Rejestracja: 13 wrz 2019, 22:02

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: bart »

Prowadzenie własnej firmy to duża odpowiedzialność, ale też satysfakcja. Wiadomo, dzisiaj każdy zabiega o klienta. Dlatego tak ważna jest skuteczna reklama. W tym temacie postanowiłem skorzystać z pomocy agencji Marketing Relacji https://marketingrelacji.com/ . Sama reklama to jedno, ale mam też niezwykle profesjonalne wsparcie jeśli chodzi o sprzedaż i pozyskiwanie klientów. Jestem pod wrażeniem ich profesjonalizmu w podejściu do konkretnych działań. Od razu widać, że się na tym znają. Obecne wyniki sprzedaży, a te sprzed współpracy mówią same za siebie.
Aweś

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: Aweś »

Akurat jeżeli chodzi o skuteczne prowadzenie swojej firmy i jednocześnie rozwoju swojej kadry pracowników, aby mogli efektywnie pracować i jednocześnie cieszyć się pełnym wsparciem jeżeli chodzi o zdobywanie konkretnych podpowiedzi to na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez https://enterpriseadvisors.pl/szkolenia-sprzedazowe/ w przypadku których będziecie mogli liczyć m.in na szkolenia sprzedażowe, aby lepiej współpracowali z klientem i jednocześnie skutecznie docierali do nowych potencjalnie zainteresowanych. Trzymam kciuki i oby Wasz biznes na tym skorzystał!
łojs

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: łojs »

Prowadzenie własnej firmy wymaga ode mnie dobrej znajomości kwestii BHP, żeby się szybko orientować w temacie wykupiłem sobie abonament serwisu portalbhp.pl fajnie i rzetelnie tam są przygotowane informacje _______________________________________________________
borić

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: borić »

Berberis działa tak, jak powinno. W sensie - masz kilka wersji, dopasujesz wersję systemu do oczekiwań i wtedy zyskujesz coś, co powinno zrobić duże wrażenie. A czy to są opcje dla każdego? Zdecydowanie tak - powinny mieć zastosowanie nawet przy niewielkiej skali. Kwestia wykorzystania pojawiających się możliwości.
gośkaW

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: gośkaW »

Koniecznie zapiszcie sobie namiar na tę firmę https://hrk.pl/pl/dla-klienta/payroll-consulting . Oferuje wiele ciekawych i praktycznych usług. Między innymi specjalizuj się w zarządzaniu dokumentacją personalną i profesjonalnym rozliczaniu wynagrodzeń pracowników. Na jej stronie znajdziecie szczegóły. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć.

droga krzyżowa żywiec
Uśkier

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: Uśkier »

Witam. Wprowadzę we Wrocławiu zakład stolarski i właśnie BHP to jest podstawa, bo praca przy piłach, wymaga nie lada koncentracji mózgu. Zatrudniam BHPowców z firmy Renmak http://renmak.pl/kontakt/ Prowadzą zajęcia z pracownikami. Behapowiec uczy nowych pracowników podstaw bezpieczeństwa. Korzystam z tej firmy nieustannie, bo robią to profesjonalnie i kompetentnie. Swoją wiedzę potrafią przekazać każdemu. Właśnie dzięki niej wszyscy stolarze i inni pracownicy radzą sobie dobrze i już od bardzo dawna nie było żadnego wypadku.
Kaśka

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: Kaśka »

Już w zeszłym roku postawiliśmy na zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Takie rozwiązanie doskonale się sprawdziło. W ten sposób mamy w swoich szeregach stałą załogę zza wschodniej granicy oraz pracowników sezonowych. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat agencji pośredniczących w zatrudnianiu takich pracowników to polecam https://atlaswork.pl/blog/zatrudnianie- ... -obowiazki
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 328
Rejestracja: 05 cze 2019, 11:56

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: kasiakowa06 »

andów pisze: ↑05 paź 2020, 12:32 Do prowadzenia własnej firmy możesz wykorzystać firmino.pl/ksiegowosc-online/ księgowość online z którą rozliczysz wszystkie podatki oraz składki ZUS
Ja jakoś nie ufam takim rozwiązaniom online.... :? Wolę swoje sprawdzone biuro rachunkowe Wiol https://www.wiol.com.pl/

Obrazek
Kaśka

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: Kaśka »

Jestem zachwycona, ponieważ w mojej firmie od początku kwietnia wprowadzono porcję owoców. Widzę, że ta forma dbania o pracowników doskonale się przyjęła. Tak więc kolejnym krokiem będą boxy dla pracowników pracujących zdalnie oraz tych powracających do firmy. Nadal będę korzystać z oferty https://dailyfruits.pl/dailyfruits-welcome-pack/
ekler

Re: Prowadzenia własnej firmy

Post autor: ekler »

Zastanawiasz się, jakie szkolenie wybrać dla swojej firmy? Na pewno warto zwrócić uwagę na szkolenie z komunikacji wewnętrznej. Spośród wielu różnorodnych szkoleń dla biznesu, to jest jeden z najważniejszych tematów do przemyślenia.
ODPOWIEDZ