Księgowość online czy tradycyjna?

Jak wybrać biuro rachunkowe lub księgową? Jak dbać o dokumenty w firmie? Najlepsze oprogramowanie do księgowości online.
bieć

Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: bieć »

Jaką księgowość wybraliście w Waszej firmie? Zastanawiam się właśnie między księgowością online, a tradycyjną. Co przemawia na korzyść jednej, a co na korzyść drugiej? Póki co stawiam raczej na księgowość w tradycyjnej formie :)
Awatar użytkownika
amber
Posty: 92
Rejestracja: 25 lip 2019, 8:41

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: amber »

Oj ja jestem team tradycyjna. U mnie prowadzeniem pełnej księgowości zajmuje się firma z Wroclawia - https://ksiegowiwroclaw.pl/ Bardzo rzetelnie wszystko wykonują i nigdy nie ma żadnych błędów czy problemów
błysk

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: błysk »

No ja na razie ja się na ten temat sporo uczę, ale wydaje mi się, że nie zawsze można ufać tak opcjom w sieci. Nie wiem, może warto jest po prostu poszukać kogoś odpowiedniego, ale niektóre rzeczy, jak na przykład to, czy faktury zakupu w jpk się wpisuje i jak, to trzeba po prostu wiedzieć.
Awatar użytkownika
biznesowy12
Posty: 117
Rejestracja: 12 maja 2020, 14:37

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: biznesowy12 »

Ja nie wyobrażam sobie pracy bez oprogramowania do faktur, uważam, że to dużo wygodniejsze i łatwiejsze rozwiązanie, niż wystawianie faktur ręcznie. Wypisywanie tego powoduje wiele błędów, które można szybko wyeliminować w takich programach.
miśka112

Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: miśka112 »

Jedno jest pewne - ktoś księgowością zajmować się musi. Prawdę mówiąc - ja nie widzę różnicy w tym, czy będzie to księgowość online czy stacjonarna. Ja polecam jeszcze zastanowić się nad tym, czy nie warto zdecydować się na ]program do księgowości jpk. Moim zdaniem sporo Ci to ułatwi.
trądka

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: trądka »

Wiele zależy od tego, jakie masz możliwości i co Twoim zdaniem będzie możliwie najlepszym rozwiązaniem. Ja wiem, że księgowy katowice biura https://www.nex.katowice.pl/ jest dobrym pomocnikiem w rozliczaniu i w księgowaniach. Z tego co wiem, to pani Natalia, która tam właśnie pracuje, nie ma problemów z różnego rodzaju przeliczeniami. Może napisz do niej?
Cieśla

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: Cieśla »

Zauważyliście ciekawą prawidłowość, że każdy z nas (bo ja też!) opowiada się za tradycyjną księgowością? Niby tak narzekamy na papierkologię, ale jakoś w przypadku rachunkowości decydujemy się jednak na nią!
A już zupełnie poważnie mówiąc to ja w sumie jestem ciekawy zalet księgowości online, a może raczej cech. Bo zalety to przecież sprawa subiektywna. Ktoś nam tutaj pomoże i przedstawi charakterystykę księgowości online?




Narzędzie do audytu stron
Awatar użytkownika
amber
Posty: 92
Rejestracja: 25 lip 2019, 8:41

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: amber »

Księgowość mam tradycyjną. Ale od pewnego czasu dodatkowo stosujemy system monitorowania płatności Monpay. Nie wiem czy znacie, ale naprawdę bardzo mądra i praktyczna rzecz. Śledzi wszystkie terminy faktur i automatycznie są wysyłane powiadomienia do klientów, w razie zaległości itd.
Awatar użytkownika
biznesowy12
Posty: 117
Rejestracja: 12 maja 2020, 14:37

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: biznesowy12 »

Jakiś czas temu kolega polecił mi prosty program do faktur - Melpe. Nie wiedziałem, że w jednym programie może być tyle przydatnych funkcji w tak niskiej cenie. Przez 30 dni testowałem go całkowicie za darmo, a teraz płacę 6 zł miesięcznie. Dodatkowo gdy po testach zdecydowałem się na zakup, dane które wprowadzałem nie zniknęły, dzięki czemu nie muszę wpisywać wszystkiego od nowa. Świetna sprawa.
poznańkarola

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: poznańkarola »

[quote=Cieśla post_id=18317 time=1611239736]
Zauważyliście ciekawą prawidłowość, że każdy z nas (bo ja też!) opowiada się za tradycyjną księgowością? Niby tak narzekamy na papierkologię, ale jakoś w przypadku rachunkowości decydujemy się jednak na nią!
A już zupełnie poważnie mówiąc to ja w sumie jestem ciekawy zalet księgowości online, a może raczej cech. Bo zalety to przecież sprawa subiektywna. Ktoś nam tutaj pomoże i przedstawi charakterystykę księgowości online?




myślę, że każdy program ma swoją charakterystykę, poczytaj np. o W Firmie :D
-

agencja eventowa Poznań
Jacekś17

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: Jacekś17 »

Myślę, że to raczej wybór indywidualny. W większości księgowości online sami prowadzimy taką księgowość. Tyle tylko, że możemy korzystać z programów, które nam to ułatwiają. Jednak musimy samodzielnie szukać informacji o zmianach i się do nich stosować. Wszystko też zależy od planu jaki wykupimy. Moim zdaniem taka księgowość online nada się do jednoosobowej działalności. Gdzie liczba faktur jest znikoma. W przypadku większych firm raczej warto korzystać z biura rachunkowego. Lub posiadać zatrudnioną księgową. To zależy od nas. Jeśli chcemy skorzystać z zewnętrznej obsługi to w każdym mieście na pewno znajdziemy wiele rozwiązań. Np. https://upik.com.pl/ to biuro rachunkowe w Warszawie. Mają w ofercie również możliwość skorzystania z windykacji i porady prawnej. Co w biznesie może okazać się dość korzystnym rozwiązaniem. A taka kompleksowa obsługa to na pewno fajne rozwiązanie.
Kośka

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: Kośka »

Tutaj na pewno warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez RafSoft https://www.rafsoft.net/ ponieważ jest to program, który jak do tej pory spisuje się bardzo dobrze. Przygotowali szeroki zakres dodatkowych funkcji, które skutecznie przyśpieszają pracę i jednocześnie pozwalają zachować efektywność na dobrym poziomie. Posiada takie dodatkowe opcje jak - Obsługa JPK faktury, Archiwizacja danych, Ewidencja VAT i Raport sprzedaży, czy również Import i Eksport. Warto sprawdzić, myślę że nie pożałujecie.
zbigńiew

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: zbigńiew »

Najlepsze rozwiązanie to biuro rachunkowe łączące obie te opcje. W razie potrzeby, gdy trzeba coś wyjaśnić albo naprostować księgowość tradycyjna i rozmowa z księgową a w przypadku gdy wszystko idzie ok księgowość online. Dziś przepisy zmieniają się jak przysłowiowe skarpetki a przykładowo taki przedstawiciel podatkowy może uchronić nas od strat.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 328
Rejestracja: 05 cze 2019, 11:56

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: kasiakowa06 »

bieć pisze: ↑01 gru 2020, 9:05 Jaką księgowość wybraliście w Waszej firmie? Zastanawiam się właśnie między księgowością online, a tradycyjną. Co przemawia na korzyść jednej, a co na korzyść drugiej? Póki co stawiam raczej na księgowość w tradycyjnej formie :)
Zdecydowanie wolę księgowość tradycyjną, tym bardziej że mam do mojej księgowej prostą drogę: https://goo.gl/maps/LYULMzyLfuN1a2gU6 8-)
łódka

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: łódka »

Dla nas księgowością zajmuje się firma z Pruszkowa, czyli https://ksiegowoscpruszkow.pl/oferta/uslugi-ksiegowe/ . To im zawdzięczamy podstawowe usługi księgowe, których zrealizowanie na własną rękę byłoby raczej niemożliwe. A tak to wykonali kawał konkretnej roboty! Zajmowanie się tym na własną rękę przyprawiało o ból głowy!

acai berry 3200
Monika48

Re: Księgowość online czy tradycyjna?

Post autor: Monika48 »

Zdecydowanie szukając biura rachunkowego warto go sprawdzić ofertę Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych https://oscbr.pl/ ja znalazłam tam biuro, które prowadzi w mojej firmie kompleksową księgowość i rachunkowość. I wykonuje powierzoną im pracę bardzo dobrze ;)
ODPOWIEDZ