Niezapłacone faktury a kredyt

Jak uzyskać kredyt na firmę? Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Porady z finansów dla początkujących przedsiębiorców.
łozowski

Niezapłacone faktury a kredyt

Post autor: łozowski »

Czy jak mam niezapłacone faktury wymagalne to nie będę miał problemu z dostaniem kredytu? jeden z klientów mi wysłał wezwanie do zapłaty i to wszystko na razie. To chyba banki nie wiedzą nic o moich takich zaległościach? nie orientuje się w ogóle jak to prawnie wygląda.
róg

Re: Niezapłacone faktury a kredyt

Post autor: róg »

Ojej, w ogóle na ten temat się nie mogę wypowiadać, ale wydaje mi się, że dobrze będzie jak specjalista się wypowie. I tutaj https://doradcafinansowy-lodz.pl/eksper ... wy-zgierz/ kogoś takiego znajdziecie. Jego wiedza i doświadczenie mogą okazać się kluczowe dla Was wszystkich. Działajcie.
Awatar użytkownika
marian3
Posty: 226
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:32

Re: Niezapłacone faktury a kredyt

Post autor: marian3 »

A to widzisz zależy kiedy Ci wysłał to wezwanie. Jeśli jesteś osobą fizyczną to zaległość 200 zł już uprawnia wierzyciela do wysłania takiego pisma jeśli nie płacisz. Od otrzymania pisma, masz teraz 30 dni żeby zapłacić, inaczej wierzyciel może Cię wpisać do Rejestru Dłużników. A taki wpis zobaczy bank jak będzie weryfikował Twój wniosek o kredyt. O wezwaniach do zapłaty są informacje na tej stronie https://www.big.pl/baza-wiedzy/wezwanie-do-zaplaty zapoznaj się.
ODPOWIEDZ