Studia - hotelarstwo

Własny hotel, inwestycje w nieruchomości? Polecenia hoteli, rozmowy o branży hotelarskiej.
Awatar użytkownika
grazka22
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:47

Studia - hotelarstwo

Post autor: grazka22 »

Witam serdecznie. Za kilka miesięcy zdaję maturę. Marzy mi się praca pilota wycieczek albo rezydenta w jakimś ciekawym kraju. Chciałabym rozpocząć studia, które pomogą mi w takiej pracy. Czy myślicie, że jakieś studia w kierunku hotelarstwa będą pomocne? I jeśli tak, to na której uczelni?
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:34

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: Karolina »

Jeśli chcesz być rezydentem to studia hotelarskie będą jak najbardziej pomocne. Najlepsze uczelnie są oczywiście w Warszawie lub Wrocławiu.
Awatar użytkownika
DariaEn
Posty: 31
Rejestracja: 19 maja 2019, 17:30

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: DariaEn »

No jasne że tak. Jest to bardzo dobra opcja. Możesz być tak jak pisze osoba wyżej rezydentem, pilotem wycieczek. Bardzo fajnie. Zresztą moja przyszła szwagierka właśnie kończy kierunek, tylko nie wiem czy hotelarstwo, na pewno turystykę kończy. A tak jak już jesteśmy przy temacie pracy, to jak są tutaj osoby , które np nie mogą podjąć pracy stacjonarnej, czyli dojeżdżać do biura z jakich przyczyn bardzo ważnych, to podrzucam tutaj bardzo fajny artykuł i na pewno się to komuś przyda. https://www.pracawsieci.net/praca-w-domu-dla-kazdego/
Awatar użytkownika
tommyone
Posty: 12
Rejestracja: 05 lis 2019, 15:02

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: tommyone »

Dziękuję za ten temat. Bardzo dobre rady. Na pewno je wykorzystam. Sam zastanawiałem się długo, co zrobić ze sobą po studiach. Jeżeli o mnie chodzi postanowiłem zorganizować swoje życie trochę inaczej. Zainteresowałem się zarabianiem w sieci. Teraz, po kilku latach uważam, że to była dobra decyzja. Pamiętajcie, że zawsze lepiej pracować na własne konto, niż dla obcej osoby.
Awatar użytkownika
Lila92232
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2019, 21:44

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: Lila92232 »

Ostatnio zaciekawiła mnie metoda zarabiania przez internet z tej strony, polecam można wyciągnąć niezłe sumy miesiecznie a co najważniejsze wszystko pracuje w automacie i nie trzeba poświęcać za dużo czasu. link tutaj - https://zarobkowe.pl zarabiaj przez internet
Awatar użytkownika
zuzu
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2019, 21:49

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: zuzu »

Hotelarstwo to ciężki kawałek chleba. Pracowałam kiedyś w hotelu i wiem jak to wygląda od środka. Mimo to bardzo cieszę się, że chcesz pracować w hotelu! Od siebie mogę polecić ten artykuł https://proseedmag.pl/aktualnosci/jak-p ... -do-hotelu Znajdziesz w nim sporo cennych wskazówek i porad, które na pewno ci się przydadzą w pracy.
Awatar użytkownika
Tadek33
Posty: 236
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:52

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: Tadek33 »

Akurat jeśli o mnie chodzi to ja ostatnio na przykład postawiłem na studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym https://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/studia.html w zakresie - Analiza finansowa i zarządzanie wynikami, dzięki czemu będę nie tylko lepiej przygotowany do pracy w zawodzie, ale też mogę starać się o zyskanie jednak dużo lepszego stanowiska pracy. Mam nadzieję, że także dobrze wybierzecie i efekty będą w pełni zadowalające. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Chloe
Posty: 43
Rejestracja: 22 lip 2019, 14:27

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: Chloe »

To ciekawy kierunek, a skoro masz taki zapał i tyle energii to praca pilota wycieczek powinna być strzałek w dziesiątkę!
W serwisie notatek.pl znajdziesz sporo materiałów, które przydadzą Ci się w trakcie nauki.
Chociażby materiały o tym, jaka jest historia hotelarstwa. To notatki przygotowane przez studentów, więc doskonale spełniają swoje zadanie jako merytoryczna baza do referatów czy opracowań.
Awatar użytkownika
emil
Posty: 115
Rejestracja: 14 cze 2019, 21:07

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: emil »

Studia wyższe należy wybierać rozsądnie, bo to decyzja, która może mocno zaważyć na życiu zawodowym.

nadstawka na łóżko
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 98
Rejestracja: 28 kwie 2019, 14:00

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: fiona45 »

Ja zastanawiam się nad studiami informatycznymi. Z myślą o przyszłości będą bardziej konkretne. Widziałam ciekawe już oferty na https://horyzont.eu . Robotyka teraz bardzo przydatna i konkretna do nauczania nawet w szkołach.
Awatar użytkownika
milka
Posty: 106
Rejestracja: 27 cze 2019, 18:02

Re: Studia - hotelarstwo

Post autor: milka »

Bardzo dobry kierunek! Hotelarstwo to przyszłościowy biznes. Poza wykładami polecam artykuły z https://www.grupatekstylna.pl/jak-zarej ... stycznego/ Dowiesz się z nich m.in jak zarejestrować hotel na liście bonu turystycznego, jak zapewnić gościom odpowiednią obsługę itd. Te wszystkie informacje na pewno ci się przydadzą w przyszłości.
ODPOWIEDZ