Dobry kierunek studiów

Jak otworzyć własną knajpę? Ile kosztuje rozkręcenie biznesu w branży gastronomicznej? Od czego zacząć? Jakich dostawców wybrać?
Awatar użytkownika
Funka
Posty: 204
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:15

Dobry kierunek studiów

Post autor: Funka »

Akurat w dzisiejszych czasach ciężko określić, jakie kierunki mają przed sobą najlepszą przyszłość. Rynek pracy zmienia się tak szybko, że nigdy nie wiadomo, co będzie najbardziej w modzie za kilka lat. Od dawna jednym z kierunków, które cieszą się duzym zainteresowaniem jest - zarządzanie - http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarza ... 259,54,259 Warto zapoznać się z taką ofertą edukacyjną, bo akurat osoby zarządzające będą potrzebne zawsze w każdej firmie.
Awatar użytkownika
Robertson
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2019, 9:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: Robertson »

Studia nie są już tak ważne jak kiedyś, ale warto je zrobić dla obycia i ogólnego pojęcia.
W moim życiu liczy się price to performance
Awatar użytkownika
poli3902
Posty: 275
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:01

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: poli3902 »

Studia są dużo lepszym rozwiązaniem, jeśli znajdziemy kierunek, który będzie nas interesował i jeśli będziemy chcieli się w tą stronę kształcić. Ze swojej strony na pewno polecę Wam dobrą uczelnię, którą jest http://www.wseiz.pl/pl/ Mają przeróżne kierunki, jak i programy idealnie przygotowane do tego, aby wpływać na dobry rozwój studentów.
Awatar użytkownika
alfred33331
Posty: 85
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:38

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: alfred33331 »

Ja studiowałem socjologie i bardzo polecam wam ten kierunek studiów. Po zakończeniu magisterki postanowiłem że zacznę kolekcjonować naklejki legitymacja i mam ich już sporo. Na początku chciałem zapełnić całą legitymację w naklejkach ale później postanowiłem jeszcze więcej ich zamówić. Jest to fajna opcja. Polecam
Awatar użytkownika
Emilka
Posty: 362
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:51

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: Emilka »

a moim zdaniem warto wybierać takie studia które faktycznie przygotują nas do kariery zawodowej a także zainteresują. No bo nie ma co studiować czegoś co się nie lubi a do tego niewiadomo czy będzie z tego praca. No ażeby dobrze się przygotować do studiów to warto wybrac jakieś wartościowe kursy - np jeśli interesujecie się malarstwem to kurs malarstwa kraków będzie dla Was w sam raz. Takie kursy organizuje pracownia artystyczna Domin - nabywając takie umiejętności nie tylko zdamy studia wzorowo ale też wyrobimy sobie ładne portfolio :)
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 70
Rejestracja: 23 maja 2019, 21:57

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: kasiunia »

Witam, Moim zdaniem najlepszy kierunek studiów to taki, który będzie choć trochę zbieżny z naszymi zainteresowaniami, oraz taki, który w przyszłości zapewni nam pracę. Tak do tematu wyboru kierunku studiów podeszła moja bratanica i jak dla niej psychologia dzieci i młodzieży to idealny wybór. Od dawna jak sięgam pamięcią interesowała się tymi sprawami już na obecnym etapie trochę się na tym zna .Praca z dziećmi czy młodzieżą ? - to jednak trzeba mieć określone predyspozycje.
Awatar użytkownika
suziak
Posty: 34
Rejestracja: 01 cze 2020, 10:20

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: suziak »

Dobry kierunek studiów to taki, który idzie w parze z zainteresowaniami i ja własnie dlatego zdecydowałem się na marketing i zarządzanie. Pracuję jako przedstawiciel handlowy i dzięki portalowi https://www.esprzedawca.pl/praca/przeds ... andlowy-4/ i ogłoszeniach o pracę udało mi się znaleźć tę wymarzoną w Krakowie. Powiem tylko, że można studiować i pracować dla chcącego nic trudnego. Wszystko da się pogodzić :)
Awatar użytkownika
disco
Posty: 46
Rejestracja: 01 maja 2020, 14:55

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: disco »

Zgadzam się z autorką wątku, że zarządzanie to kierunek, któremu nie straszna moda i raczej nie minie na niego popyt. Ale warto tutaj się już specjalizować i wybrać na przykład zarządzanie w logistyce międzynarodowej: https://vizja.pl/studia-wyzsze/zarzadza ... ,wk14.html albo coś innego ale w konkretnej specjalizacji. Bo magistrów "od wszystkiego" jest sporo, lepiej mieć konkretny fach - lub nawet dwa - w ręku
Tośka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:15

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: Tośka »

ez względu na to, na jaki kierunek studiów się zdecydujecie, warto moim zdaniem zadbać dodatkowo o znajomość języków obcych. Na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online możecie zapoznać się z oferta kursu z języka angielskiego, który organizuje Szkoła Językowa ProfiLingua. Moim zdaniem oferta jest bardzo atrakcyjna, a kurs odbywa się on-line, co pozwoli Wam na oszczędność czasu i wygodę ;)
Awatar użytkownika
Olka
Posty: 22
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:06

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: Olka »

Moim zdaniem jednym z lepszych kierunków studiów jest prawo na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Znam wiele osób, które z powodzeniem ukończyły studia prawnicze na tej uczelni i dostały się na wymarzoną aplikację. Zajęcia na studiach Wrocław https://www.prawowroclaw.edu.pl/ prowadzone są nie tylko przez doświadczonych teoretyków prawa ale również praktyków będących specjalistami w swoich dziedzinach.
MałgorzataFurman

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: MałgorzataFurman »

Trudno się nie zgodzić z tym co piszecie na temat wyboru studiów, jest to jedna z najtrudniejszych decyzji do podjęcia. Ważne aby była to indywidualna i świadomo decyzja, co ma miejsce dość rzadko. Zawsze jesteśmy pod wpływem naszego otoczenia tylko musimy cały czas wiedzieć czego chcemy od życia. Zajmowanie się każdego dnia czymś czego nie lubimy nie da nam satysfakcji. W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie pytanie jakie aktualnie są trendy na rynku pracy oraz do czego on zmierza w niedalekiej przyszłości. Dużo się zawsze mówi o kierunkach związanych z branża IT jednak nie każdy jest w stanie nauczyć się programować. To właśnie cały sekret, odkryć w czym jesteśmy dobrzy. Znajomy wybrał się przykładowo na kierunek komunikacja międzykulturowa studia na WSE - https://www.wse.krakow.pl/studia-ii-sto ... -biznesie/ Zobaczcie jak dużo zagranicznych firm działa w naszym kraju. Zaczynając pracę w jednej, możemy liczyć na awans i zacząć działać na rynku międzynarodowym. To daje ogromne możliwości rozwoju.
Malwa Fuć

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: Malwa Fuć »

Studia powinny być uzależnione od tego, co planujecie robić w przyszłości. Ja bardzo chciałabym zostać specjalistką w księgowości, taką która rozwiąże nawet najtrudniejszy problem. Biorę udział w licznych szkoleniach, aby wiedzieć dosłownie wszystko o jpk. Teraz mam kolejny kurs o deklaracjach podatkowych i pitach.
Śnieżka

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: Śnieżka »

To pomyśl może o studiach w https://www.ssw-sopot.pl/ . Ta uczelnia według rankingu Perspektyw 2020 znalazła się w czołówce uczelni niepublicznych w województwie pomorskim . Można tam zdobyć najbardziej cenione kwalifikacje zawodowe w branży finansowej.
Matuszyński

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: Matuszyński »

Ja z kolei jestem specjalistą ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, kończyłem kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie https://wsge.edu.pl/pl/kontakt Kierunek jest świetny, warto go wybrać, bo jest bardzo sensowny, przyszłościowy i zarabia się w tej branży naprawdę dobrze.
majuś0990

Re: Dobry kierunek studiów

Post autor: majuś0990 »

To może przed studiami zainteresuje Was kurs rysunku? Dla mnie on od zawsze jest pasją i bardzo chętnie zdecyduję się na jakieś ciekawe rozwiązania. Co powiecie na ofertę szkoły https://www.formatstudio.com.pl ? Prowadzą również zajęcia dla dzieci i młodzieży. Koniecznie sprawdźcie!
ODPOWIEDZ