Założenie firmy za granicą.

W jakiej branży założyć biznes - porady, pomysły, inspiracje.
Awatar użytkownika
fafona
Posty: 70
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:17

Założenie firmy za granicą.

Post autor: fafona »

Zastanawiam się czy warto założyć firme w Anglii, i jak to wszystko wygląda z podatkami itd. Może ktoś w ostatnim czasie zakładał i wypowie sie cos na ten temat ? Bo ja wstępnie zorientowałam sie że firma Tax Angels https://www.taxangels.pl/ zajmuje się rejestracją firmy i księgowiścią. Myslicie że warto rozważyć taki biznes za granicą ?
Awatar użytkownika
szycha
Posty: 253
Rejestracja: 18 gru 2018, 21:00

Re: Założenie firmy za granicą.

Post autor: szycha »

Z tego co mi wiadomo, to na pewno Fair Accountancy pomaga w założeniu firmy w UK. Tutaj http://www.fairaccountancy.co.uk masz ich stronę. Prowadzenie działalności w Anglii jest opłacalne, ponieważ można w ten sposób ponosić o wiele niższe koszty niż w Polsce. Chodzi tutaj nie tylko o ubezpieczenie społeczne, ale również podatki. Na stronie tego biura księgowego masz blog, a na nim wiele cennych informacji na ten temat.
Awatar użytkownika
Kordik
Posty: 16
Rejestracja: 06 lis 2019, 13:30

Re: Założenie firmy za granicą.

Post autor: Kordik »

Hej, Jeśli nie wiesz jaki biznes na wsi założyć, to polecam Ci poczytać blogi na ten temat.
Sam ostatnio czytałem ciekawy artykuł o biznesach na wsi na stronie Finanse.net.pl i możesz zasiegnąć z niej pomysłów - Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Erik
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2020, 14:23

Re: Założenie firmy za granicą.

Post autor: Erik »

Biznes za granicą to może być dobra myśl. Polskie realia są jakie są. Urzędy tylko nas skubią, a miały wspierać przedsiębiorców!
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 157
Rejestracja: 23 wrz 2019, 5:36

Re: Założenie firmy za granicą.

Post autor: pukla123 »

Erik pisze: ↑22 sty 2020, 15:00 Biznes za granicą to może być dobra myśl. Polskie realia są jakie są. Urzędy tylko nas skubią, a miały wspierać przedsiębiorców!
Ja polecam działalność w Niemczech A gdybys mial jakies pytania jak w kwestii zasad administracyjnyno -prawnych to warto tutaj zajrzeć www.sprzedawajwniemczech.pl Tam uzyskasz cenne porady i informacje z branży. Na pewno będą przydatne, bo w nowym środowisku trudno jest się odnaleźć, dlatego warto byc przygotowanym na każdą ewentualnosc
Tośka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:15

Re: Założenie firmy za granicą.

Post autor: Tośka »

Nie wiem, czy miałabym odwagę, aby założyć firmę za granicą. Nie widzę jednak nic złego w pracy za granicą właśnie. Na stronie https://pl.europa.jobs/praca-w-rosji znaleźć można nawet oferty takiego zatrudnienia w Rosji. Polecam sobie poprzeglądać, a nuż znajdzie się coś dla Was ;)
Awatar użytkownika
junkler
Posty: 196
Rejestracja: 26 lut 2020, 22:10

Re: Założenie firmy za granicą.

Post autor: junkler »

Jeśli chcecie wykonać tanie przelewy do polski to wykonacie je za pomocą strony https://tanieprzelewy.com/ Ja korzystam z niej już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony.
sabiś03444

Re: Założenie firmy za granicą.

Post autor: sabiś03444 »

Założenie firmy raczej nie, ale praca za granicą tak. Myślę, że praca w opiece seniorów Niemcy może być odpowiednia, jeśli posiada się wymagane kwalifikacje. Wiele osób wyjeżdża pracować np. do Niemiec w charakterze opiekuna. W Niemczech taka praca jest naprawę bardzo opłacalna, pomimo że w dalszym ciągu bardzo ciężka i wymagająca cierpliwości. W poszukiwaniu pracy powinniście zerknąć na ofertę https://jaso24.pl/
ODPOWIEDZ